نصب و تعمیر

نصب
به طوری که در سرفصل "مشاوره"  اشاره شد بالا بودن سطح تکنولوژی ، پیچیدگی و وابستگی کارکرد صحیح محصولات به نصب مناسب و اصولی توسط تکنسین مجرب و کارآزموده می باشد. علاوه بر این تنظیمات صحیح نیز تاثیر بسزائی در کارکرد محصولات خواهد داشت.

نماینده پس از دریافت نام، تلفن و آدرس مشتری درباره تاریخ و زمان مراجعه با مشتری هماهنگ می کند. زمان اعلام شده جهت مراجعه به صورت یک بازه زمانی دو ساعته می باشد. شرکت سام سرویس تمام تلاش خود را در راستای خدمات مناسب با در نظر گرفتن نکاتی از قبیل خوش قولی،سرعت عمل،آراستگی ظاهری تکنسین ها، رعایت کامل اصول اخلاقی و آموزش دقیق کارایی محصول مورد توجه قرار می دهد. لازم به ذکر است نصب محصولات به غیر از درخواست نصب تجهیزات اضافی رایگان می باشد و گارانتی محصول منوط به نصب ، راه اندازی و تنظیمات توسط نماینده معتبر شرکت سام سرویس می باشد .


تعمیر
محصولات عرضه شده به دلیل اطمینان از کیفیت دارای گارانتی معتبر و طولانی شرکت سام سرویس از دو تا ده سال می باشند. ولیکن شرایط و نحوه بکارگیری محصول ، استهلاک زودهنگام ناشی از شرایط بکارگیری را به همراه داشته و علاوه بر آن بعضا" استفاده نامناسب و انجام ندادن سرویس های به موقع و تعویض قطعات مصرفی محصولات علیرغم تلاش طراح و تولید کنندگان برای افزایش کیفیت دوام ، سبب از کار افتادگی کلی یا جزئی  محصول می گردد.
مشتریان در چنین شرایطی نیاز به دسترسی به مراکز ارائه خدمت تعمیر ، تعمیرکاران ماهر و قطعات اصل دارند. پرداختن به این موضوع وظیفه خطیری برای ارائه کنندگان خدمات پس از فروش می باشد.
شرکت سام سرویس با بهره گیری از شبکه گسترده نمایندگی ، تعمیرگاه تخصصی در دفتر مرکزی ، خودروهای ون تعمیر سیار و حمل به کارگاه تعمیرات عهده دار ارائه خدمات تعمیر محصولات مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.
قطعات اصل و قابل اطمینان نیز توسط سازمان مرکزی از طریق تولید کنندگان و تامین کنندگان معتبر تامین شده و در انبار مرکزی شرکت نگهداری شده و به مجرد درخواست نمایندگان در اختیار قرار می گیرد.
همکاران ما انجام خدمت تعمیر در اسرع وقت را رسالت ، وظیفه و مسئولیت کاری خود می دانند .

 

شبکه‌های اجتماعی

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید