عرضه نسل جدید نمایشگرهای کوآنتومی سامسونگ

عرضه نسل جدید نمایشگرهای کوآنتومی سامسونگ

شرکت سامسونگ درصدد عرضه نسل جدیدی از نمایشگرهای خود است. در این نمایشگرها از فناوری نقاط کوانتومی استفاده شده که موجب زنده‌تر شدن تصاویر و بالا رفتن کنتراست شده است.

 

با طراحی و ساخت مانیتورهای انحناء‌دار مدل CFG70 وارد رقابت تنگاتنگ با دیگر رقبا در حوزه ساخت نمایشگر شده است. این مانیتورها در ابعاد 24 و 27 اینچ بوده که امکان ارائه تصویر فول اچ‌دی را با زمان پاسخ 1 میلی ثانیه فراهم می‌کند. این شرکت نمایشگرهای جدید خود را به گونه‌ای طراحی کرده که تمام صفحه به بخش‌های مختلفی تقسیم شده است. برای کاهش نرخ چشمک‌زدن، این نمایشگرها از فناوری FreeSync شرکت AMD بهره برده است.

سامسونگ از فناوری نقاط کوانتومی در ساخت این مانیتورها استفاده کرده است تا استانداردهای SUHD را در این سری فراهم کند. با استفاده از نقاط کوانتومی، سامسونگ موفق شده است تا 125 درصد طیف sRGB را تأمین کند. این درحالی است که عمق رنگ‌های مختلف در این نمایشگر بیشتر شده است.
استند مورد استفاده در این محصول، نسبت به دیگر نمایشگرهای موجود در بازار طراحی بهتری داشته و این محصول را در بازار متمایز کرده است. به جای استفاده از استندهای اسلایدی قفل شونده، این شرکت از ساز و کار توپ و اتصال استفاده کرده است که با این کار امکان چرخش و تنظیم ارتفاع و زاویه نمایشگر وجود خواهد داشت، بدون این که نیاز به حرکت دادن پایه نمایشگر باشد.
وجود نقاط کوانتومی موجب افزایش کیفیت تصاویر در این نمایشگر شده، به طوری که در حین بازی تجربه مشاهده جزئیات بهتری از تصویر وجود دارد.
این نمایشگر با نسبت ارتفاع به مساحت 21:9 و نرخ انحناء 1500R خمیده‌ترین نمایشگر موجود در بازار است که میدان دید بازی را برای بیننده ایجاد می‌کند.
قدرت تفکیک این نمایشگر 3440 در 1440 است که این توانمندی با استفاده از فناوری نقاط کوانتومی فراهم شده است. وجود این نقاط موجب زنده‌تر شدن تصاویر و افزایش ترکیب‌های رنگ در آن شده است. همچنین فناوری نقاط کوانتومی کنتراست تصویر را افزایش داده است.
این نمایشگر با ابعاد 34 اینچ و با قیمت 999 دلار از اواخر سال جاری میلادی در بازار قابل تهیه خواهد بود.

 

چگونه می توانیم کمکتان کنیم؟
تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت «سام سرویس» نماینده رسمی شرکت «سامسونگ» است. - © 1399
Website Security Test